
Tub d'acer sense soldadura SA192(també designat comASTM A192oASME SA192) és un tub de caldera d'acer al carboni sense costures dissenyat específicament per aservei d'alta{0}pressió. Es fabrica segons l'estàndard ASTM A192/A192M (equivalent a ASME SA192/SA192M), que cobreixgruix-mínim-de la paretTubs de calderes i sobreescalfadors d'acer al carboni sense soldadura per a aplicacions d'alta-pressió.
Com a versió del codi de caldera ASME d'ASTM A192, SA192 és el material legalment obligatori per als tubs de calderes d'acer al carboni sense soldadura a les calderes estampades ASME Secció I-. El material presenta una alta ductilitat i una composició d'acer baix en carboni, el que el fa ideal per a aplicacions que requereixen excel·lents propietats de flexió i expansió en fred.
Informació de la comanda:
Quan feu una comanda per a canonades d'acer sense soldadura SA192, especifiqueu:
| Item | Descripció |
| Estàndard | ASTM A192/A192M o ASME SA192/SA192M |
| Grau | SA192 / A192 |
| Dimensions | OD x WT x Longitud (p. ex., 38 x 4 x 6000 mm) |
| Procés de fabricació | Acabat-calent o acabat-fred |
| Condició de tractament tèrmic | Com sigui necessari |
| Final Acabat | Extrem pla o extrem bisellat, amb taps de plàstic |
| Tractament superficial | Pintura negra, vernís, oli-immersió, etc. |
| Embalatge | Paquet, caixa o com s'especifica |
| Proves addicionals | Si n'hi ha més enllà dels requisits estàndard |
Descripció dels productes
1. Interval d'especificacions estàndard:
| Paràmetre | Unitats de polzades | Unitats mètriques |
| Diàmetre exterior (OD) | 1/2″ – 20″ | 12,7 – 508 mm |
| Gruix de paret (WT) | 0.085″ – 1.000″ | 2,2 – 25,4 mm |
| Longitud | Personalitzable | Fins a 27.000 mm (27m) |
| Tolerància al diàmetre exterior | ±0,4 mm - ±0,79 mm | |
| Gruix de paret Tolerància |
± 10% | |
2.Procés de producció:
Les canonades d'acer sense soldadura SA192 es fabriquen amb elprocés sense fissuresi es pot produir com qualsevolcalent-acabatofred-acabat.
El flux de producció modern normalment segueix:
Billet rodona de fosa contínua → Piercing de laminació en calent → Estirat en fred / Laminació en fred → Tractament tèrmic
Tubs-calents acabats:Produït per processos de laminació en calent o extrusió en calent.
Tubs-acabats en fred:Produït per estirat en fred o processos de laminació en fred després de laminació en calent
3. Tractament tèrmic:
| Tipus de tub | Requisit de tractament tèrmic |
| Tubs-calents acabats | No es requereix |
| Tubs-acabats en fred | Obligatori: s'ha de tractar tèrmicament després de l'acabat en fred-final a una temperatura de 1200 graus F [650 graus] o superior |
El tractament tèrmic normalment implica un recuit complet o normalització i tremp per garantir la ductilitat i la tenacitat.
- Recuit:Escalfament a 1650–1750 graus F (900–955 graus), mantenint la temperatura i després refredament lent al forn.
- Normalització + temperat:Escalfament a 1700–1750 graus F (925–955 graus), refredament per aire-, i després temperat a 1100–1300 graus F (595–705 graus) per alleujar les tensions residuals.
4. Inspecció i proves:
| Tipus de prova | Descripció |
| Anàlisi de la composició química | Verificació del contingut de C, Mn, Si, P, S |
| Prova d'aplanament | Mostres preses de cada extrem; El tub no ha de mostrar esquerdes quan s'aplana a la distància especificada |
| Prova de flaring | Relació de flaring superior o igual al 15%; no es permeten esquerdes |
| Prova de duresa | Mesura de duresa Brinell o Rockwell |
| Prova hidrostàtica | Cada tub ha de suportar la pressió d'aigua especificada (superior o igual a 70 bar / 1.000 psi durant 5 segons) sense fuites. |
| Prova no destructiva | Proves de corrents de Foucault o d'ultrasons com a alternativa a la hidrostàtica |
| Inspecció de superfícies i dimensions | Verificació visual i dimensional |
| Prova de propietats mecàniques | Resistència a la tracció, resistència a la fluència, allargament |
5. Tractament superficial i embalatge:
- Tractament superficial:Immersió a l'oli-, vernís, passivació, fosfatació, granallada, pintura negra
- Protecció final:Tapes de plàstic als dos extrems
- Embalatge:Embalatge nu / embalatge de paquets / embalatge de caixes / protecció de fusta a ambdós costats, adequadament protegit per a un lliurament digne de mar-
- Marcatge:Cada caixa indica el número de comanda, el nombre de calor, les dimensions, el pes i el nombre de paquets


Paràmetres tècnics
1. Composició química (% en pes)
| Element | Requisit (% en pes) |
| Carboni (C) | 0.06 – 0.18 |
| Manganès (Mn) | 0.27 – 0.63 |
| Silici (Si) | Menor o igual a 0,25 |
| Fòsfor (P) | Menor o igual a 0,035 |
| Sofre (S) | Menor o igual a 0,035 |
2 .Propietats mecàniques
| Propietat | Requisit |
| Resistència a la tracció | Major o igual a 325 MPa (Major o igual a 47.000 psi) |
| Límit de rendiment | Major o igual a 180 MPa (Major o igual a 26.000 psi) |
| Elongació | Superior o igual al 35% (longitudinal) |
| Duresa (Brinell) | Menor o igual a 137 HB (per a WT superior o igual a 5,1 mm) |
| Duresa (Rockwell B) | Menor o igual a 77 HRB (per a WT < 5,1 mm) |
3.Condicions del Servei
| Paràmetre | Interval |
| Pressió màxima de treball | Menor o igual a 9,8 MPa |
| Temperatura de treball | 450 graus - 650 graus |
| Temperatura màxima del metall | ~ 425 graus (800 graus F) per al servei continu |
Aplicacions
Les canonades d'acer sense soldadura SA192 s'utilitzen àmpliament en entorns d'alta-pressió i alta-temperatura en diverses indústries:
Generació d'energia expressa:
- Sobreescalfadors– tubs que augmenten la temperatura del vapor més enllà del punt de saturació
- Reescalfadors– tubs que reescalfen el vapor entre etapes de turbina
- Tubs de paret d'aigua– tubs de paret del forn a les calderes
- Economitzadors– tubs de recuperació de calor que preescalfen l'aigua d'alimentació
Processament petroquímic i químic express:
- Bescanviadors de calor d'alta-temperatura i{1}}alta pressió
- Tubs del reactor
- Equip de fertilitzants
- Unitat de craqueig de petroli
Aplicacions industrials generals expresses
- Cilindres de gas-alta pressió
- Puntals hidràulics i accessoris de canonades
- Components del motor dièsel
- Mànigues d'eix d'automòbil
Preguntes freqüents
P1: Quina diferència hi ha entre ASTM A192 i ASME SA192?
A:ASTM A192 i ASME SA192 són essencialmentmateixa especificació. ASTM A192 és l'estàndard emès per ASTM International, mentre que ASME SA192 és la versió de codi de caldera i recipient a pressió ASME. SA192 és la designació de material legalment requerida per als tubs de calderes d'acer al carboni sense soldadura a les calderes estampades ASME Secció I. Tots dos tenen la mateixa composició química i requisits de propietats mecàniques.
P2: Quina és la temperatura màxima de funcionament dels tubs SA192?
A:La temperatura màxima recomanada del metall per al servei continu és aproximadament425 graus (800 graus F). No obstant això, els tubs es poden utilitzar en sistemes de calderes amb temperatures de treball entre450 graus - 650 graus.
P3: Els tubs SA192 requereixen tractament tèrmic?
A:Depèn del mètode de fabricació:
Tubs-calents:Fesnorequereixen tractament tèrmic
Tubs-acabats en fred: Deuser tractat tèrmicament després d'acabar el fred-final a650 graus o superior
P4: Quines proves es fan als tubs sense soldadura SA192?
A:Les proves mecàniques següents són obligatòries segons la norma:prova d'aplanament, prova d'acampada, prova de duresa i prova hidrostàtica. Les proves addicionals poden incloure l'anàlisi de la composició química, les proves de tracció, les proves no destructives i la inspecció de superfícies/dimensions.
P5: Quina és la condició de lliurament típica?
A:Les condicions de lliurament habituals inclouen l'estirat-fred (BK), el recuit, el recuit-de tensió (BKS), el normalitzat, el recuit brillant (NBK), el normalitzat + el temperat i el recuit en solució. L'elecció depèn dels requisits específics de l'aplicació.
P6: Es poden subministrar tubs SA192 en mides personalitzades?
A:Sí. Tot i que les mides estàndard que es proporcionen habitualment són d'1/2 "a 7" OD i de 0,085 "a 1,000" WT, tubs ambes poden proporcionar altres dimensionssempre que aquests tubs compleixin tots els altres requisits de l'especificació.
P7: Quina diferència hi ha entre SA192 i SA179?
A:SA192 està dissenyat específicament perservei de calderes i sobreescalfadors d'alta pressió-, mentre que SA179 està destinat atubs d'intercanviador de calor i condensador. SA192 té requisits de resistència més alts (més o igual a 325 MPa a la tracció enfront de 325 MPa o igual a SA179, però amb diferents enfocaments d'aplicació) i s'especifica quan les excel·lents propietats de flexió i expansió en fred són primordials per a tubs d'alta pressió de petit-diàmetre i-.
P8: Quines opcions d'embalatge estan disponibles per a l'exportació?
A:L'embalatge estàndard d'exportació inclou embalatge de paquets amb corretges d'acer, embalatge de caixes o protecció de fusta als dos extrems dels tubs. Les opcions de protecció de superfícies inclouen oli-immersió, vernís, pintura negra, passivació i fosfatació. Cada paquet/caixa està clarament marcat amb el número de comanda, el número de calor, les dimensions i el pes
La nostra adreça
Rm1406,14th/F No 208, Hongqi Road, Nankai Dist, Tianjin City, Xina
Número de telèfon (WhatsApp/Wechat)
+8616622033809
-Correu electrònic
alisa@tjshenzhoutong.com

Etiquetes populars: canonada d'acer sense soldadura asme sa192 per a intercanviador de calor, canonada d'acer sense soldadura asme sa192 de la Xina per a fabricants, proveïdors, fàbrica d'intercanviador de calor


